(Terület): Pázmánd, Etyek, Tokaj, Balatonboglár
Birtokméret: 890 hektár saját terület; 1800 hektár bérelt terület
Szőlőfajták: pinot noir, chardonnay, muscat ottonel, furmint, juhfark
„Nagy szorgalom és kitartás mellett sikerült nekem az eddig ismert champagne-i pezsgőboroknál sokkal kitűnőbbet előállítani.” – Törley József, 1882
Törley József, Theophile Roederer champagne-i pezsgőgyáros egykori levelezője, első pincészetét 1880-ban, Reimsben hozta létre. Két évvel később, a Champagne-ban szerzett ismeretekkel hazatérve, Budafokon (akkor Promontor) alapította második pezsgőházát. Vállalkozását „Törley József és Társa” név alatt, 1882. augusztus 1-jén jegyezték be a budapesti cégbíróságon. Az alapborokat francia technológiával pezsgősítették, a gyártást pedig a kiváló pezsgőmester, Louis François vezényelte.
Szőlőművelés: A pince, Magyarország legnagyobb botermelőjeként, több mint 800 hektár saját művelésű, és közel 2000 hektár bérelt területtel rendelkezik. A pince prémium márkái, így az alapító Törley, a kék címkéivel ikonikussá vált Hungaria és a nyerspezsgőiről ismert François pezsgők, mind a birtok saját művelésű területeiről érkező szőlőből készülnek. A pince kiemelt figyelemmel és erős infrastruktúrával biztosítja, hogy a pezsgők alapborai a legjobb érettségű de alacsony potenciális alkohol tartalmú, magas savú és egészséges szőlőszemekből préselődjön.
Borkészítés: A pezsgőház méthode traditionelle pezsgői, a Törley 130 éves pezsgőmanufaktúrájában készülnek. Az alapborok tirage-likőrrel történő beoltása után, a palackokat máglyákba rakják, ahol a másodlagos erjedés közel három hónapon át zajlik a palackban. Az erjedés után, a palackokat a bennük lévő finomseprőn érlelik, a máglyákat pedig havonta átrakják, közben minden palackot megmozgatva, ezzel felkeverve a palackban lévő seprőt és elősegítve az érlelési aromák kialakulását. Az seprőn érlelést és a seprőtlenítést lassú átmenet köti össze. A palackokat rázóállványokba állítják, ahol lassú, napi egyszeri forgatással, a seprőt egyre közelebb rázzák a palack szájához. Végül a fejre állított palackokat, a nyakuknál összetömörödött seprő szintjéig hideg sóoldatba mártják, ekkor a palack nyakában lévő seprő és az azt körülvevő kevés pezsgő egy jégdugóvá fagy össze. A palack bontásával a jégdugó, a nyomás hatására távozik, a palackban pedig tiszta pezsgő marad. Ezt nevezik degorzsálásnak. A seprődugó helyén keletkezett űrt, dosage-likőrrel töltik vissza, ezzel beállítva az adott pezsgő cukorfokát. A nyerspezsgőknél ez a lépés kimarad, a palackokban tiszta pezsgő marad, dosage nélkül. A degorzsálást követően a pezsgőket tovább érlelik a pincében.